Search
Susisiekite

Stogo dengimas ir stogo keitimas – ką reikėtų žinoti?

  • Stogo dengimas | Borga

Stogo dengimas ar stogo keitimas yra itin svarbus procesas, nes nuo šių darbų atlikimo kokybės priklauso pastato funkcionalumas, saugumas ir estetinis vaizdas. Lietuvoje vienas populiariausių pasirinkimų – stogo dengimas skarda.

Stogo dengimo ypatumai

Pastebėjome tendenciją, kad naujai statomų pastatų savininkai yra vis labiau išprusę ir besidomintys statyba, renkasi taupančias energiją medžiagas ir lygina jų charakteristikas. Klientai neretai klausia: ,,Kas daro įtaką stogo dengimo kainai?“ Anot specialistų, dažniausiai skaičiuojama vieno kvadratinio metro stogo dengimo kaina – ji priklauso nuo pasirinktų medžiagų kainos, stogo konstrukcijos kainos ir nuo to, kiek ir kokių papildomų medžiagų, pavyzdžiui, lietvamzdžių, reikia.

Stogo dengimas | Stogo keitimas | Borga

Galutinė stogų dengimo kaina susideda iš stogo dangos ir reikalingų darbų visumos. Stogo dengimo kaina susideda iš skardos lakštų pritvirtinimo prie medinių grebėstų, apskardinimo elementų, lietaus nuvedimo sistemos, kvėpuojančios (difuzinės) plėvelės, medinio karkaso (grebėstų) stogo tvirtinimui, murloto, apšiltinimo sluoksnio įrengimo bei gegnių sumontavimo.

Stogų dengimas reikalauja specialių žinių, todėl labai svarbu atidžiai skaityti montavimo instrukciją ir atlikti viską pagal joje surašytus nurodymus. Specialistai kaip dažniausiai daromą klientų klaidą įvardija tai, kad prieš montuojant stogo dangą nesikonsultuojama su patirties turinčiais specialistais – itin svarbu, kad stogą montuotų patikimi meistrai. Tokių paslaugų, kaip stogų dengimas, Borga neteikia, tačiau gali rekomenduoti meistrus Vilniuje, Vilniaus raj. ar Aukštaitijos regione.

Stogo keitimo subtilybės

Keičiantieji stogo dangą turėtų žinoti, kad skardinė stogo danga tinka kiekvienam pastatui. Seno stogo keitimas į skardos ar panašaus svorio medžiagą traktuojamas kaip paprastas remontas. Jam leidimo nereikia. Seno stogo keitimo kaina priklauso nuo keleto faktorių – stogo komplektacijos, paruoštų konstrukcijų, priedų stogui, įrangos, darbų aikštelėje ir atliekų utilizavimo. Stogo dengimas skarda – greitesnis ir paprastesnis, tad dažnai ir tokio stogo keitimo kaina – mažesnė.

Stogo dengimas skarda | Stogo dengimas | Kaina | Borga

Daugiau sunkumų kyla, norint molinio ar betoninių čerpių stogo – tuomet reikia kreiptis į ekspertus, kad įvertintų statinio konstrukcijas. Vertinama, ar statinio konstrukcijos gali atlaikyti papildomas apkrovas – įvertinus gali tekti stiprinti pamatus ir laikančiąsias pastato konstrukcijas. Tai traktuojama  kaip kapitalinis statinio remontas, taigi jau reiktų gauti leidimą.

Šiltinant namo sienas, būtina įvertinti, ar bus įmanoma sumontuoti pakankamo pločio stogo karnizus ir frontonus, nes, uždėjus apšiltinimo medžiagas, sienos pastorėja, dėl to „sutrumpėja“ stogo karnizas.

Prieš dengiant naują pastato stogą ar keičiant seną stogo dangą nauja, svarbu tinkamai įvertinti visus faktorius ir priimti geriausią ir labiausiai poreikius atitinkantį sprendimą.

Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai? Kreipkitės!

 GAUTI PASIŪLYMĄ


? Kaip teisingai išmatuoti stogą, kuriam reikalinga stogo danga?

? Kodėl verta rinktis plieninę stogo dangą?

? Kaip apšiltinti šlaitinį stogą?

  • Stogo danga | Borga

    Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai?

    Borga plieninė stogo danga – kokybiška, patvari ir estetiškai patraukli.

    apžiūrėti profilius

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...