Search
Susisiekite

Bituminė stogo danga ar skardinė? Kokią pasirinkti?

  • Skardinė ar bituminė stogo danga
Stogas – viena iš svarbiausių pastato dalių, todėl itin svarbus jo dangos pasirinkimas. Ekspertai pataria, renkantis stogo dangą, atkreipti dėmesį į keletą kriterijų: ilgaamžiškumą, degumą, ekologiškumą, kainą, estetiką. Straipsnyje, remdamiesi šiais aspektais, lyginame bituminę ir skardinę stogo dangas.

Skardinės stogo dangos privalumai ir trūkumai

World Steel Association atliko nepriklausomą tyrimą, kurio metu įvertino populiariausių stogų dangų medžiagų poveikį aplinkai. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad plieninis (skardinis) stogas yra tvariausias pasirinkimas: jo poveikis aplinkai, klimato kaitai yra net iki 60 proc. mažesnis nei kitų. Remiantis tyrimo duomenimis, plieniniai stogai yra draugiškesni aplinkai dėl jų ilgaamžiškumo, itin paprastos priežiūros ir perdirbimo galimybių. Plieninius stogus galima beveik 100 proc. perdirbti ir panaudoti pakartotinai.

Skardinė stogo danga - Borga

Norintiems ilgaamžiškos, nedegios, ekologiškos, nebrangios ir estetiškos stogo dangos specialistai pataria rinktis visas šias savybes turinčią skardinę stogo dangą. Plieninė stogo danga gali būti čerpinio profilio, valcuoto profilio, trapecinio profilio arba falcinio profilio ir turėti įvairų padengimą. Visi šie stogo lakštai tarnauja patikimai ir ilgai. Skardinis stogas ne tik patvarus, bet ir estetiškai atrodantis. Kalbant apie skardinio stogo privalumus, vertėtų pabrėžti ne tik ilgaamžiškumą, bet ir lengvumą, mažesnes darbo sąnaudas montuojant ir paprastesnį įrengimą bei tai, kad ji yra nedegi, o karštą vasaros dieną nejaučiamas smalos kvapas.

Bituminės stogo dangos privalumai ir trūkumai

Bituminė stogo danga yra gaminama mirkant stiklo ar celiuliozės pluoštą bitumo masėje. Ji gali būti prilydoma arba tvirtinama mechaniškai bituminių čerpių ar bituminio šiferio pavidalu. Vienas iš stogo dangos pasirinkimų – bituminė čerpė, dar vadinama čerpele. Bituminių čerpelių stogas laikomas ilgalaikiu, nes galima ant paruošto paviršiaus kalti net keletą čerpelių sluoksnių. Bituminės čerpelės labiausiai tinka sudėtingos konstrukcijos ir didelio ploto stogams, kai yra daug įvairių nuolydžių. Stogo dengimas bitumine danga yra greitas ir nesudėtingas – čerpelių montavimui nereikia specialių įrankių ir didelės patirties.

Bituminė stogo danga - Bituminės čerpelės

Bituminis šiferis – prasčiausių kokybinių charakteristikų stogo danga, lyginant su aukščiau aprašytais ir skardiniais stogais. Jis gaminamas bitumą sumaičius su celiulioze, dažniausiai tai –antrinė, perdirbta medžiaga. Toks šiferis paprastai naudojamas pagalbinių ar laikinų pastatų, pavyzdžiui, malkinių, sodo namelių, sandėliukų, dengimui. Bituminio šiferio stogai atrodo gana pigūs estetine prasme, pakankamai greitai nusidėvi, o kaip privalumas vertintina tai, kad bituminis šiferis pasižymi efektyvia hidroizoliacija.

Bituminė danga iš bituminių čerpelių ar bituminio šiferio dažniausiai naudojama šlaitiniams stogams, o sutapdintiems, plokštiems stogams dažnai pasirenkamos dviejų sluoksnių prilydomos stogo dangos. Pagrindinės prilydomos stogo dangos charakteristikos yra lankstumas ir storis – jos tiesiogiai daro įtaką bituminės stogų dangos ilgaamžiškumui. Tačiau renkantis ją, svarbu atkreipti dėmesį ir į trūkumus. Ekspertai pastebi, kad naudojamas bitumas stogui yra itin degus, neatsparus ultravioletiniams spinduliams – praranda spalvą, paviršius ima trūkinėti. Bituminė stogo danga taip pat yra jautri temperatūros pokyčiams: ją neigiamai veikia ir karštas, ir šaltas oras. Be to, bituminė stogų danga į aplinką skleidžia kenksmingas medžiagas.

Prilydomos stogo dangos

Kainų palyginimas

Lyginant įvairių tipų stogo dangas, pigiausia stogo danga – bituminio šiferio. Prilydomos stogo dangos kaina irgi sąlyginai nėra didelė – ji priklauso nuo pasirinkto gamintojo, dangos storio, panaudojimo būdo bei kitų parametrų. Kalbant apie čerpeles, bituminė stogo danga kaina atrodo patrauklesne, lyginant su kitomis stogo čerpėmis. Tokios dangos medžiaga yra gana pigi, tačiau specialistai pataria neapsigauti, nes, pasirinkus ją, būtina tankesnė stogo konstrukcija, montuojant tenka naudoti daugiau tvirtinimo detalių, todėl, viską susumavus, gali būti taip, kad stogas taps brangesnis. Vertėtų atsižvelgti ir į tai, kad bituminė čerpė kaina yra viena pigiausių stogo dengimo medžiagų, bet paties stogo dengimo kainą ženkliai padidina būtinybė stogą užkalti OSB plokšte ir įrengti paklotą, ant kurio montuojama apdailinė čerpelė. Pasak specialistų, taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad bituminėmis čerpelėmis dengtų stogų mazgai yra brangesni nei mazgai, naudojami klojant plieninius stogus. Be to, bituminė stogo danga iš čerpelių estetiškai bus graži tol, kol ant paviršiaus laikysis pabarstas. Taigi tikėtina, kad ilgesnį garantinį laikotarpį turinčios bituminės čerpelės bus brangesnės. Susumavus visas minėtas išlaidas, galima daryti prielaidą, kad bituminis stogas (čerpelių) kainuotų >20 proc. brangiau už plieninį stogą.

Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai? Kreipkitės!

 GAUTI PASIŪLYMĄ


Klausiate – atsakome:

Iš ko gaminama bituminė stogo danga? Kokie jos tipai?

Bituminė stogo danga yra gaminama iš bitumo masėje išmirkyto celiuliozės ar stiklo pluošto. Bituminė danga gali būti kelių rūšių: bituminės čerpelės, bituminis šiferis ir prilydoma stogo danga.

Bituminės čerpelės: kokiam stogui jas pasirinkti?

Bituminės čerpelės (ar kitaip – bituminė čerpė) dažniausiai pasirenkamos pagal plotą dideliems stogams, kur yra įrengta daug įvairių stogo nuolydžių ar papildomų stogelių.

  • Stogo danga | Borga

    Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai?

    Borga plieninė stogo danga – kokybiška, patvari ir estetiškai patraukli.

    apžiūrėti profilius

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...