Search
Susisiekite

Stogo dangų kainos

  • stogo dangu kainos

Stogo dangos yra esminis pastato elementas, turintis ne tik estetinę, bet ir funkcionalią reikšmę. Atsižvelgiant į Lietuvos klimato sąlygas, tinkamai parinkta stogo danga tampa neatsiejama pastato dalimi, užtikrinančia ilgaamžiškumą ir apsaugą nuo aplinkos įtakos. Šiame straipsnyje aptariamos skirtingų rūšių stogo dangų kainos, siekant suteikti skaitytojui išsamesnį įvertinimą ir galimybę pasirinkti optimalų sprendimą.

Skardinės stogo dangos kaina

skardine stogo danga kaina

Skardinė stogo danga yra populiarus pasirinkimas dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo oro sąlygoms. Skardinės stogo dangos kainos Lietuvoje gali svyruoti nuo 5 iki 25 eurų už kvadratinį metrą, priklausomai nuo pasirinkto dangos storio ar net naudojamos medžiagos tipo, pavyzdžiui, plieno arba aliuminio. Taip pat kainai įtaką daro stogo dangos formos (profilio) pasirinkimas (kaip kad, pavyzdžiui, trapecinė skarda, Classic stogo danga), spalvos pasirinkimas, nes tai gali reikšmingai paveikti bendrą pastato išvaizdą.

Plieninė stogo danga Lietuvoje gali būti patraukli alternatyva dėl keleto pranašumų. Pirmiausia, stogo skarda yra labai atspari įvairioms oro sąlygoms, įskaitant lietų, sniegą, šalčius ir saulės spindulius. Ji taip pat pasižymi ilgu tarnavimo laiku ir retai susiduria su deformacijomis ar nusidėvėjimu. Metalinė stogo danga yra gana lengva, todėl ją paprasta transportuoti ir montuoti. Be to, skardinės dangos pasižymi ekologiškumu, kadangi gali būti perdirbamos – taip prisidedama prie tvarios statybos.

Bituminės / prilydomos stogo dangos kaina

prilydoma stogo danga kaina

Bituminės stogo dangos, ypač prilydomos – taip pat populiarus pasirinkimas. Lietuvoje bituminė stogo danga gali kainuoti nuo 10 iki 20 eurų už kvadratinį metrą. Kaina priklauso nuo pasirinktos bituminės dangos tipo (pavyzdžiui, bituminė prilydoma stogo danga arba bituminiai banguoti lapai. Prilydoma stogo danga  įprastai naudojama namams su plokščiu stogu), storio, kokybės lygio, gamintojo ir specialių savybių, tokių kaip atsparumas ultravioletiniams spinduliams arba patvarumas esant staigiam temperatūros pokyčiui, taip pat – nuo montavimo sąlygų. Bituminės dangos pranašumas yra ne tik jos gana paprastas montavimas, bet ir kaina: prilydoma danga – bene pigiausia stogo danga kaina. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šios dangos gyvenimo laikas gali būti trumpesnis nei kai kurių kitų tipų.

Čerpių kaina

Cerpiu kaina

Stogo čerpės tradiciškai naudojamos kaimo sodybose arba senamiesčiuose, yra estetiškai patrauklios ir atsparios ekstremalioms oro sąlygoms. Keraminių čerpių kaina gali būti aukštesnė, lyginant ją su kitomis medžiagomis, tačiau jos pasižymi natūralumu ir unikaliu dizainu, kuris dažnai vertinamas. Čerpių kaina Lietuvoje gali siekti nuo 20 iki 35 eurų už kvadratinį metrą, tačiau tai priklauso nuo dangos tiekėjo, čerpės dizaino, dydžio ar spalvos. Čia taip pat reikėtų atsižvelgti į montavimo ir papildomų dalių kaštus.

Kiek kainuoja pakeisti stogo dangą?

Kartais atsitinka taip, kad dėl įvairių priežasčių reikia keisti stogo dangą, pavyzdžiui, įsigijus seniau statytą namą naujam savininkui nepatinka spalva. Taip pat, senas stogas gali neatitikti šių laikų standartų, kaip kad jam uždengti pasitelkta medžiaga asbestas. Stogo dangos keitimas yra svarbus namo priežiūros aspektas, galintis turėti didelį poveikį ne tik pastato vizualiniam vaizdui, bet ir ilgaamžiškumui bei energetinei efektyvumui. Kiek kainuoja pakeisti stogo dangą priklauso nuo pasirinktos dangos tipo (tai aptarėme pirmoje straipsnio dalyje: stogo dangų kainos), darbo apimties ir regiono.

Kalbant tik apie stogo keitimo darbų kainą (montavimo darbus), tai bendrai, stogdengių darbai Lietuvoje gali kainuoti nuo 15 iki 40 eurų už kvadratinį metrą. Viskas priklauso, nuo objekto dydžio, mazgų kiekio, regiono ir montavimo paslaugas teikiančios įmonės. Įprastai skardinio stogo kaina, t.y. jį įrengti būna pigiau nei, pavyzdžiui, čerpinę dangą. Plieninės dangos lengvumas ir lengvas montavimas gali sumažinti darbų intensyvumą ir pagreitinti visą proceso eigą, taip sutaupant darbo jėgos išlaidas. Tačiau šis aspektas taip pat priklauso nuo specialistų kvalifikacijos ir patirties, todėl svarbu pasirinkti su patikimą rangovą.

Svarbu pažymėti, kad straipsnyje minimos montavimo darbų ir stogo dangų kainos yra apytikslės. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į visas kitas susijusias išlaidas, kaip kad senos dangos šalinimo kaštai, apšiltinimas ir bet kokie kiti remonto darbai. Norint gauti tikslią stogų dangos kainą, būtina pasitarti su specialistais, siekiant rasti optimalų sprendimą, kuris užtikrintų ne tik estetiškumą, bet ir patikimą apsaugą nuo laikui bėgant kintančių oro sąlygų. Atsiminkite, kad stogo dangos kaina turi būti įvertinta ne tik kaip pradinė investicija, bet ir kaip ilgalaikis sprendimas, kuris turi atitikti pastato reikalavimus bei jūsų asmeninius poreikius.

Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai? Kreipkitės!

 GAUTI PASIŪLYMĄ

  • Stogo danga | Borga

    Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai?

    Borga plieninė stogo danga – kokybiška, patvari ir estetiškai patraukli.

    apžiūrėti profilius

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...