Search
Susisiekite

Statybos leidimas – kaip jį gauti?

 • statybos leidimas
Statybos leidimas. Nusprendusiems statyti komercinius, pramoninius, žemės ūkiui, jojimui ar sportui skirtus pastatus neretai kyla klausimas, kaip gauti statybos leidimą. Apie tai, kokių dokumentų reikia, kur kreiptis, kiek laiko galioja gautas statybos leidimas, papasakosime šiame mūsų straipsnyje.   

Dokumentų rengimas statybos leidimui gauti

Statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras nustato Lietuvos Respublikos Statybos įstatymas, kurio nuostatas detalizuoja ir jų taikymą reglamentuoja STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai“.

Leidimą statyti naują statinį ir kitus su statybų sektoriumi susijusius leidimus išduoda savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.
Renkantis sklypą labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jo paskirtis atitiktų pastato paskirtį.

Norint gauti statybos leidimą, būtina pateikti nemažai dokumentų. Dar prieš projektuojant angarą ar kitą pastatą, reikia turėti dokumentą asmeniui identifikuoti, sklypo nuosavybės dokumentus, bendraturčių sutikimus vykdyti statybas ir ne senesnę nei vienerių metų topografinę nuotrauką. Šią nuotrauką gali užsakyti ir architektas. Dar vienas svarbus dokumentas – atliktų geologinių tyrinėjimų ataskaita (pamatams projektuoti).

Architektas teikia projektinius pasiūlymus, parengia sklypo planą (su geodeziniais matavimais) ir  statinio viziją su ant sklypo plano suprojektuojamo sklypo matmenimis. Jis taip pat teikia prašymus architektūriniams reikalavimams ir inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygoms gauti, parengia techninio projekto bendrąją dalį ir sklypo planą. Prie architektūrinės dalies rengimo prisidedame ir mes – Borga konstruktoriai pateikia mazgų sprendimus. Konstrukcinę projekto dalį taip pat atliekame mes – suprojektuojame pamatų ir pastato metalines konstrukcijas, parengiame fasadų ir pamatų plano brėžinius. Taip pat galime prisidėti prie gaisrinės saugos koncepcijos kūrimo. Mūsų darbuotojams, bendradarbiaujant su architektu, statinio projektas parengiamas žymiai greičiau.

Statybos leidimo kaina

Architektui parengus visas reikalingas projekto dalis, užsakovas patvirtina projektą ir sumoka Valstybės rinkliavą: statybos leidimo išdavimo ypatingajam statiniui statyti kaina* – 165 eurai, o neypatingajam – 93 eurai.

Parengęs visus dokumentus architektas techninį projektą pateikia į sistemą ,,Infostatyba“. Statinio projekto tikrinimas gali užtrukti 20 darbo dienų, per jas pateikiamos pastabos ir atsižvelgiant į jas projektas pataisomas ir vėl įkeliamas į sistemą. Pataisytas projektas patikrinamas per 20 darbo dienų.

Statybos leidimo išdavimo terminas

Į sistemą įkėlus prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą ir visus reikiamus dokumentus, leidimą statybai išduodančios institucijos įgaliotas valstybės tarnautojas statybos leidimą skaitmeniniu pavidalu per dvi darbo dienas paskelbia informacinėje sistemoje „Infostatyba“. Statybą leidžiančio dokumento išdavimo terminas skaičiuojamas nuo visų privalomų pateikti dokumentų gavimo dienos.

Statybos leidimo galiojimo terminas 

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, statybos leidimai, kurių galiojimas baigėsi 2010 m. spalio 10 d., yra negaliojantys ir statyba pagal šiuos dokumentus yra laikoma nelegaliomis statybomis. Statybos leidimai, kurie baigė galioti po 2010 m. spalio 10 d., ar išduoti vėliau ir išduodami dabar, yra neterminuoti.

statybos leidimas

>>>>>> Statybos leidimo gavimo schema spausdinimui

* 2021 m. balandžio mėn. duomenimis.
 • Angaras

  Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

  Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

  sužinoti daugiau

 • Susisiekite su mumis!

  Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

  Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...