Search
Susisiekite

Kaip tinkamai išsirinkti žemės sklypą?

 • zemes sklypas

Žemės sklypas – į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

Mūsų specialistai besirenkantiesiems žemės sklypą negyvenamosios – pramoninės, komercinės, žemės ūkio – paskirties pastato statyboms, siūlo atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų – plotą, susisiekimo galimybes, sklypo paskirtį, kadastrinių matavimų atlikimą, infrastruktūrą ir panašiai.

Žemės sklypas

Kai perkamas pramoninės paskirties sklypas – tarp svarbiausių jo įsivertinimo aspektų įvardijami lokacija ir susisiekimo galimybės. Specialistai rekomenduoja prieš perkant sklypą kruopščiai peržiūrėti bendruosius planus ir įvertinti  atstumą iki būsimų ar esamų kelių bei kitų komercinių zonų. Jei kelio dar nėra, tai rekomenduojama sužinoti jo tikslią vietą, tiesimo sąlygas bei terminus.

Įsigytame sklype galėsite vykdyti tik detaliajame ar bendrajame plane numatytas veiklas, todėl būtina iš anksto numatyti, kokia konkreti veikla bus vykdoma. Paprasčiau kalbant, pastato paskirtis turi atitikti sklypo paskirtį. Detaliuosius planus rengia architektai, kurie tiksliai žino visus niuansus ir perspektyvas, tad ne pro šalį būtų pasikonsultuoti su jais. Jei vis dėlto nuspręsite sklypo ieškoti savarankiškai, tai informaciją apie sklypus konkrečiose vietose galima rasti rajono ar miesto savivaldybės svetainėje.

žemės sklypai | Žemės sklypo paskirties keitimas

Neretai parduodami žemės sklypai prieš tai neatlikus jų kadastrinių matavimų. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį, ar jie atlikti, nes po tokių matavimų žemės sklypas gali sumažėti net keliais arais. Dar vienas neabejotinai svarbus dokumentas – sklypo planas, kurį nagrinėjant reikėtų atkreipti dėmesį į sklypo valdymo pagrindą: ar įteisinta nuosavybė, ar žemė nėra išnuomota, ar nustatyta naudojimosi tvarka tarp bendraturčių, ar yra servitutai ir panašiai.

Taip pat yra svarbu žinoti, ar yra patvirtintas detalusis planas. Detaliajame plane yra numatyta, kokią veiklą sklype galima vykdyti. Jame yra pažymėti  esminiai sklypo rodikliai: plotas, užstatymo tankis, užstatymo intensyvumas, aukštingumas, komunikacijos, keliai, galimi statiniai, ir kita. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar detalusis planas yra tik patvirtintas ar jis ir įregistruotas. Tai patikrinti nesudėtinga – įregistruotame detaliajame plane yra sudėti savivaldybės, vandentiekio, elektros, dujininkų, ryšio operatorių ir kitų institucijų antspaudai. Jei yra savivaldybės atstovo parašas ir antspaudas, vadinasi, tokiu detaliuoju planu galima pasikliauti. Jeigu ant  brėžinio minėtų antspaudų nėra, tai toks planas gali kisti ir praktiškai yra niekinis.

Žemės sklypo paskirties keitimas

Žemės sklypo paskirties keitimas

Ką daryti, jei išsirinkote vietą, tačiau žemės sklypo paskirtis neatitinka jūsų poreikių? Kyla klausimas, ar galimas žemės sklypo paskirties keitimas? Tai patikrinti paprasta savivaldybės bendrajame plane. Kai žemės sklypai patenka į urbanizuotą ar urbanizuojamą teritoriją, tai problemų dėl sklypo paskirties keitimo nekils, jei – ne, tai jos pakeisti – negalėsite. Dažniausiai perkamas žemės ūkio paskirties sklypas ir jo paskirtis keičiama į kitą, pavyzdžiui, įforminama, kad tai yra komercinės paskirties sklypas.

žemės ūkio paskirties sklypas

Išsirinktas netinkamoje vietoje žemės sklypas gali pareikalauti didelių investicijų į infrastruktūrą, todėl jį perkant būtina įsivertinti būtinas investicijas, nes komunikacijų atvedimas reikalauja laiko ir lėšų. Specialistai siūlo dar prieš įsigyjant sklypą išsiaiškinti kokios yra numatytos techninės sąlygos komunikacijoms atvesti. Techninės sąlygos padeda suvokti kur ir kaip galima prisijungti prie reikalingos infrastruktūros. Pavyzdžiui, išsirinktas žemės sklypas ir prisijungti prie elektros tinklų gali būti nelabai sudėtinga, tačiau prisijungimas prie vandentiekio, nuotekų šalinimo sistemos, dujų, šviesolaidinio interneto yra sudėtingesnis, todėl reikėtų įvertinti visus niuansus. Nesant galimybių prisijungti prie centralizuotų sistemų, galima galvoti apie vietinių tinklų įrengimą. Prieš tai specialistai siūlo įvertinti reikalingas investicijas ir ar bus patenkinti visi būsimai veiklai reikalingi būtinieji poreikiai.

Žemės sklypo dydis

sklypo pirkimas

Reikėtų apsispręsti, kokio masto veikla bus vykdoma, nes nuo to priklauso sklypo dydžio pasirinkimas. Žemės sklypai niekada nėra užstatomi 100 proc. Remiantis teritorijų planavimo normomis, didžiausias galimas užstatymo tankis specializuotų kompleksų, pramonės ir sandėliavimo ar inžinerinės infrastruktūros teritorijose – 80 proc., tačiau rekomenduojamas – mažesnis. Sklypo pirkimas – atsakingas žingsnis, todėl prieš jį įsigyjant verta pasikonsultuoti su specialistais.

 • Angaras

  Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

  Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

  sužinoti daugiau

 • Susisiekite su mumis!

  Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

  Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...