Search
Susisiekite

Stačiasieniai plieniniai, arkiniai ir tentiniai angarai: kokį pasirinkti?

 • Plieninis angaras | Karkasinis angaras | Arkinis angaras | Šlaitinis angaras
Lietuvoje populiarūs stačiasieniai plieniniai, arkiniai ir tentiniai angarai. Specialistai teigia, kad angarų tipo pasirinkimą lemia paskirtis, tačiau visi angarai turi būti jai maksimaliai pritaikyti, ekonomiški ir greitai pastatomi. Kaip nesuklysti pasirenkant?

Pritaikymas pagal paskirtį

Angarai turi būti maksimaliai pritaikyti paskirčiai, ekonomiški ir greitai pastatomi. Visus minėtuosius reikalavimus puikiai atitinka stačiasieniai metalo konstrukcijų angarai, kurie gali būti naudojami sandėliavimui, gamybai, žemės ūkio technikai ir produkcijai laikyti, gyvulių fermoms, prekybai, jojimo maniežams, biurams, parduotuvėms, servisams, t. y. kone visoms įmanomoms veikloms. Tentiniai angarai dažniausiai naudojami renginiams, prekybai, sandėliavimui, žemės ūkiui, daug rečiau – gamybai. Tentiniai angarai gyvuliams patogus sprendimas nebent tiems ūkininkams, kurie galvijus kur nors transportuoja ir jiems reikia laikino prieglobsčio po stogu. Todėl tentiniai sandėliai žemės ūkyje dažniau naudojami pašarų, grūdų, derliaus ir kitų ūkyje naudojamų medžiagų sandėliavimui, dažniausiai – laikinam. Arkiniai angarai ir arkiniai sandėliai taip pat turi įvairias pritaikymo galimybes: nuo žemės ūkio technikos, gyvulių laikymo, derliaus ar pašarų sandėliavimo iki įvairių technikos dirbtuvių.

Metalinis angaras | Karkasinisi angaras | Stačiasieniai angarai | Borga

Kainos ir kokybės santykis

Angaro kaina kiekvienu atveju nustatoma individualiai. Ji yra tiesiogiai susijusi su pastatų naudingu plotu, angaro sudėtingumu ir jo paskirtimi, statybos darbų terminu, papildomų konstrukcijų elementų pasirinkimu ir kita.

Lyginant įvairių angarų tipų kainas, pastebima, kad tentinį angarą pastatyti gali atsieiti šiek tiek pigiau nei plieninį stačiasienį, tačiau, rinkdamiesi šį variantą, užsakovai neretai neįvertina to, kad patį tentą, praėjus kuriam laikui, reikia taisyti ar net visiškai pakeisti. Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti, kad tentiniai angarai kaina pranoksta stačiasienius metalinius angarus, ekspertai visgi siūlo neapsigauti, galvojant, kad tai yra pigūs angarai, ir išlaidas vertinti, žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos – verčiau investuoti į ilgaamžiško, ilgesnį garantinį laikotarpį turinčio angaro statybą, kuris greitu metu nereikalaus papildomų išlaidų ir laiko investavimo renovacijai. Be to, verta paminėti, kad vagysčių atveju skardinis angaras saugesnis, nes skardą sunkiau pažeisti nei tentą.

Gali pasirodyti, kad arkinių angarų statyba, taip pat reikalauja mažiau išlaidų nei stačiasienių metalinių, tačiau derėtų įvertinti vidaus tūrio išnaudojimo efektyvumą: stačiasienio angaro panaudojama apie 85 procentus tūrio, o arkinio dėl jo formos – 60-70 procentų. Taigi, norint pasiekti stačiasienio panaudojamą tūrį, turėtų būti statomas daug didesnis (grindų plotu) arkinis angaras. Be to, stačiasienės konstrukcijos angarų tarpatramis be papildomų atramų gerokai didesnis nei arkinių. Tokio angaro plotis be papildomų atramų gali siekti nuo 8 iki 40 metrų, o su papildoma atrama – 60 metrų. Palyginimui, arkinių angarų plotis – nuo 5 iki 30 m be atramų viduje. Taigi arkiniai angarai kaina tik iš pirmo žvilgsnio patrauklesni, nes didžiausias stačiasienių angarų pranašumas – galimybė išnaudoti visą pastato tūrį.

Arkiniai angarai | Arkinis angaras

Be viso to, svarbu paminėti, kad angaro kokybę lemia ne tik panaudotos medžiagos, surinkimo tikslumas, bet ir pastato eksploatavimo galimybės, kaip kad, pavyzdžiui, patekimas į jį. Arkiniuose angaruose vartai dažniausiai įrengiami tik statinio galuose, nes šonuose tai padaryti yra gana problematiška – reikia papildomų atramų, sudėtingesnių projektavimo sprendimų. Dėl to arkinio angaro su šoniniais vartais realiais atvejais pasitaiko labai retai. O stačiasieniuose angaruose vartus įrengti paprasta ir pastato galuose, ir šoninėse sienose. Šoniniai vartai ypač aktualūs, kai angaras yra ilgas.

Šalti, pusiau šilti ir šilti

Priklausomai nuo poreikių, angarai gali būti apšiltinti arba neapšiltinti, tik saugantys nuo išorės atmosferinio poveikio. Arkiniai angarai dažniausiai būna šalti, kadangi arkinį plieninį angarą apšiltinti nėra taip paprasta kaip kad, pavyzdžiui, stačiasienį plieninį angarą, kurį pakanka apdengti daugiasluoksnėmis plokštėmis. Arkiniam metaliniam angarui apšiltinti reikia įvairių specialių, tam tikru spinduliu išgaubtų apšiltintų plokščių ar kitų izoliacinių medžiagų, kam, žinoma, reikia gerokai daugiau papildomų lėšų ir laiko.

Tentiniai angarai (stačiasieniai ar arkiniai) dažniausiai būna šalti (neapšiltinti), kartais pasitaiko, kad statomas pusiau šiltas tentinis angaras, o įrengti gerai apšiltintą ir atitinkantį A ar A+ energetinio naudingumo klasės pastatą iš  tokio tipo angarų praktiškai beveik neįmanoma.

Sandwich angarai | Plieniniai angarai | Šilti angarai | Šlatiniai angarai | Borga

Stačiasieniai plieniniai angarai gali būti ir šilti, ir šalti. Statybų rinkoje populiarėjantys šilti ar dalinai apšiltinti sandwich angarai – puikus pasirinkimas norintiems greitai pastatomo, šilto ir kokybiško pastato. Šilumos izoliacija palaiko patogų pastato temperatūros lygį. Žiemą jis apsaugo erdvę nuo šilumos nuostolių, vasarą – nuo perkaitimo. Ši šilumos izoliacijos kokybė yra ypač svarbi, kai pastatas naudojamas sandėliavimui, dar svarbiau – biuruose, gamyklose, prekybos vietose. Stačiasienio plieninio angaro konstrukcijas gana nesudėtinga adaptuoti A+ klasės statinio reikalavimams. Tai svarbu, nes šilti angarai, kurių patalpose dirba žmonės, turi būti ne mažesnės nei A+ energinio naudingumo klasės (pastatams be šildymo sistemų energinio naudingumo klasės reikalavimai netaikomi). Atitikti A+ klasės reikalavimus statant arkinių angarų konstrukcijas – sudėtinga, o statant tentinį angarą – neįmanoma.

Mitai ar tiesa?

Klientai dažnai klausia: geriau statyti naują angarą ar įsigyti naudotą? Neretai pastebima, kad egzistuoja skelbimų, kuriuose parduodami naudoti tentiniai angarai, tačiau, anot specialistų, geriau rinktis naujus, nes pervežimas, sumontavimas ir restauravimas gali atsieiti tiek pat, kiek ir naujai pagaminti ir parduodami angarai. Specialistai pastebi, kad naudoti arkiniai angarai sunkiai išardomi ir transportuojami, tad geriau dairytis naujo angaro, nei naudoto. Be to, visi naudoti angarai, jei tai nebuvo laikini angarai ir paviljonai, privalės turėti naujus pamatus, kam reikės ieškoti projektuotojo.

Tentiniai angarai | Tentinis angaras

Kitas atvejis, kurį verta paminėti, yra tai, kad dažnai klaidingai manoma, jog tentiniam angarui nereikia statybų leidimo. Tačiau tai netiesa – visiems trims angarų tipams, jei jie yra didesni nei 80 m2, statybų leidimas yra būtinas. Taip pat visiems minėtiems angarų tipams, jei tai nelaikinas pastatas ir norima atitikti Lietuvoje patvirtintas projektavimo norimas, būtini ir pamatai (šiuo atveju, žinoma, nekalbama apie paprastas tentines „palapines“).

Plieniniai angarai – optimalus pasirinkimas

Įvertinę įvairius skirtingų tipų angarų parametrus, specialistai siūlo rinktis stačiasienius plieninius angarus. Tokie lengvo plieno karkasiniai angarai laikomi viena efektyvesnių iš šiuo metu egzistuojančių karkasinių konstrukcijų statybos technologijų. Jie gali būti ir itin paprastos konstrukcijos, ir  itin sudėtingi – tai priklauso nuo klientų poreikių. Plieninis stačiasienis angaras gali turėti keletą paskirčių, būti kelių aukštų. Tokie šlaitiniai angarai yra labai talpūs, pasižymintys estetiškai patrauklia išvaizda ir dideliu panaudojimo galimybių spektru. Pagal dydį jie gali būti nuo lengvojo automobilio laikymui reikalingo mini ploto iki keliolikos tūkstančių kvadratinių metrų.


Klausiate – atsakome:

Kada pasirinkti stačiasienį plieninį, arkinį, o kada tentinį angarą?

Renkantis angaro tipą, būtina atsižvelgti į tai, kokia bus jo paskirtis. Svarbu, kad angaras būtų visiškai pritaikytas veiklai, ekonomiškas, ilgaamžis ir greitai surenkamas. Šiuos kriterijus puikiai atitinka stačiasieniai metaliniai angarai.

Kokios yra stačiasienių plieninių, arkinių ir tentinių angarų kainos?

Kokį angaro tipą beišsirinktumėte, jo kaina bus nustatoma individualiai. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio ir sudėtingumo angaras bus, kokią veiklą jame vykdysite, kokias medžiagas pasirinksite ir kt. Taip pat kainą lemia ir angaro įrengimo darbai.


? Angarai žemės ūkiui: sandėliai, fermos

? Pramoniniai pastatai, gamybinės patalpos

? Metalo konstrukcijos – puiki alternatyva gelžbetonio statiniams

 • Angaras

  Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

  Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

  sužinoti daugiau

 • Susisiekite su mumis!

  Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

  Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...