Search
Susisiekite

Šilti angarai: kaip užtikrinti gerą mikroklimatą ir apsaugą nuo perteklinės drėgmės bei pelėsio

  • Šilti angarai | Sandwich angarai | Borga

Šiuolaikinė statyba neatsiejama nuo laiko ir sąnaudų taupymo, patikimų statybinių medžiagų bei technologijų, leidžiančių greitai ir kokybiškai atlikti darbus. Būtent šiais statybos principais vadovaujasi mūsų specialistai, be kitų veiklų, užsiimantys komercinei ar pramoninei veiklai reikalingų šiltų ar dalinai apšiltintų angarų projektavimu, gamyba ir statyba.

Sandwich angarai – greitai pastatomi, šilti ir kokybiški

Specialistų teigimu, šilti angarai (pavyzdžiui, pramoniniai ir komerciniai pastatai), gamybinės  patalpos, sandėliavimo ar kitos erdvės, jų išorinės atraminės sienos dažniausiai konstruojamos iš daugiasluoksnių šiuolaikinių kompozicinių plokščių Sandwich panels. Sandwich angarai dažniausiai dengiami daugiasluoksnėmis plokštėmis su poliuretano (poliizocianurato) užpildu (PIR) arba mineralinės vatos užpildu. Plokštės su poliuretanu užtikrina aukštas pastato šilumines savybes, o plokštės su mineralinės vatos užpildu – itin atsparios ugniai, todėl labai tinka patalpose, kurioms keliami dideli priešgaisriniai reikalavimai. Abiejų tipų plokštės tinka stogų ir sienų išoriniams atitvarams, vidaus pertvaroms, luboms. Specialistai vertina Sandwich panels plokščių didelį mechaninį atsparumą, gerą šiluminę varžą, kokybiškas jungtis, lengvą ir greitą montavimą. Tad statybų rinkoje populiarėjantys Sandwich angarai (šilti ar dalinai apšiltinti angarai) – puikus pasirinkimas norintiems greitai pastatomo, šilto ir kokybiško pastato.

Šilti angarai | Sandwich angarai | Borga

Šiltiems angarams siūlomi stogo sprendiniai

Pramoninio / komercinio tipo pastatams ir sandėliams specialistai siūlo trijų tipų stogo sprendimus. Vienas tokių sprendimų, kai stogo danga suformuojama iš Sandwich panels kompozicinių plokščių. Kitas sprendimas – įrengti karkasinį stogą, jo mazgą konstruojant statybų aikštelėje (kai šiluminė izoliacija patalpinama tarp metalinių sijų (Z tipo profilių / ilginių), o iš išorės ir vidaus montuojami profiliuoti skardiniai lakštai su atitinkamomis statybinėmis plėvelėmis). Dar vienas sprendimas –  angarų šiltinimas, kai sutapdinto stogo apšiltinimo sluoksniai montuojami ant aukšto profilio bei laikomosios galios profiliuotų skardinių lakštų (pakloto), kartu suformuojančio stogo pagrindą ir tuo pačiu – vidaus lubas. Klientai neretai klausia, kurį stogo tipą vertėtų rinktis? Mūsų specialistai mielai padeda pasirinkti, atsižvelgdami į pastato tipą, paskirtį ir būsimos veiklos pobūdį.

Šilti angarai | Sandwich angarai | Borga

Svarbus inžinerinių sistemų derinimas

Šilti angarai, kurių patalpose dirba žmonės (pavyzdžiui, patalpos gamybai, biuras) turi būti ne mažesnės nei A+ energinio naudingumo klasės, o pastatams be šildymo sistemų energinio naudingumo klasės reikalavimai nėra taikomi. Norint išlaikyti palankią temperatūrą ilgesnį laiką, būtina tinkamai parinkti varžos medžiagas. Angarų sistemos išorinės atitvarinės konstrukcijos varža pasirenkama tik atlikus viso pastato energinius skaičiavimus, įvertinus būsimą darbo vietų skaičių, gamybos procesus, patalpų išdėstymą ir jų dydį. Specialistai įspėja, kad nors ir angarų šildymas, norint patalpose užtikrinti pastovią temperatūrą ir tinkamą mikroklimatą,  susijęs su „didelės“ šiluminės varžos atitvarinėmis konstrukcijomis, vis dėlto vien tik jų nepakanka. Angarų sistemos turi būti derinamos su kitomis inžinerinėmis mikroklimato palaikymo sistemomis, pavyzdžiui, oras-oras, oras – vanduo ir panašiomis. Taip pat būtina pritaikyti priverstinio vėdinimo sistemas.

Taigi įrengę įvairias angaro šiltinimo sistemas, bet neužtikrinę subalansuoto šildymo ir priverstinio vėdinimo sistemų darbo, neišvengsite perteklinės drėgmės bei pelėsio. Todėl šiltas angaras pasižymės kokybišku mikroklimatu tik tada, kai dėmesį skirsite ne tik pastato šiltinimui, bet ir jo vėdinimui bei šildymui.


? Komerciniai pastatai, komercinės patalpos

? Pramoniniai pastatai, gamybinės patalpos

? Metalo konstrukcijos – puiki alternatyva gelžbetonio statiniams

  • Angaras

    Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

    Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

    sužinoti daugiau

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...