Search
Susisiekite

Metalo konstrukcijos – puiki alternatyva gelžbetonio statiniams

 • metalo konstrukcijos vs gelzbetonio konstrukcijos

Pastaraisiais metais metalo konstrukcijų industrija sparčiai išaugo ir toliau nuosekliai auga. Taigi kaip ir verslininkai, taip ir vis daugiau ūkininkų įsitikina, kad geriausias pasirinkimas ieškant optimalaus bet kurios paskirties žemės ūkio statinio – plieniniai angarai. Esminis jų pranašumas – metalo savybės. Metalas yra lengvas, lankstus, ir elastingas, tuo pačiu – ir patvarus bei tvirtas, todėl jo panaudojimo galimybės yra labai plačios ir įvairios. Kokios dar ypatingos metalo savybės lemia, kad netgi medienos ar gelžbetonio konstrukcijos dabar dažnai iškeičiamos į metalo konstrukcijas? Metalo konstrukcijos – greičiau, lanksčiau ir pigiau.

Daugelio metų patirtis rodo, kad iš metalo pagamintas ir pastatytas angaras yra visapusiškai geras pasirinkimas. Kaip sako plieninius Borga angarus ir kitus metalo konstrukcijų statinius gaminančios ir statančios įmonės „Borgalita“ direktorius Saulius Mačiuolis, Borga jau yra pastačiusi daugybę statinių žemės ūkiui, komercinei ar pramoninei veiklai, jojimui ir visi jie pasižymi ta pačia gera kokybe ir privalumais.

Kreipkitės į mūsų ekspertus

Esame specialistai, todėl galime patarti, atsakyti į Jums rūpimus klausimus ir kiekvienam atvejui pateikti tinkamiausią sprendimą. Kuo anksčiau įtrauksite mus į savo sprendimus, tuo geresnį ir optimalesnį pastatą turėsite.

gaukite nemokamą konsultaciją

Metalas yra universali statybinė medžiaga. Jis lengvas, lankstus, elastingas, todėl iš jo galima sukurti ir pagaminti įvairias formas, atitinkančias net ir reikliausio užsakovo pageidavimus. Gelžbetonis dėl savo masyvumo, ilgai trunkančio stingimo ir sudėtingesnės statybos suteikia daug mažiau pasirinkimo variantų.

gelžbetonio konstrukcijos vs metalo konstrukcijos

Metalas labai tvirtas. Štai čia slypi dar vienas jo pranašumas. Plieninėms konstrukcijoms nebaisus grunto pasislinkimas, stiprūs vėjai. Jos atlaikys ir didžiausias audras ar vėtras. Metalas taip pat išlaiko didžiules apkrovas. Jeigu apkrovos pasidaro per didelės, betonas lūžta ir griūva staiga, o metalas visada pirmiausia apie tai „praneš“ išlinkdamas – todėl visada pakaks laiko nelaimei išvengti. Gerai suprojektuotas, pastatytas ir prižiūrimas statinys iš metalo stovės taip pat ilgai kaip ir gelžbetoninis. Tačiau metalo konstrukcijų statinys kainuos pigiau. Jei konstrukcijos gaminamos toli nuo statybų vietos, metalo konstrukcijos daug paprasčiau ir pigiau transportuojamos nei gelžbetonio konstrukcijos, nes jos daug lengvesnės. Dėl mažesnio svorio metalo konstrukcijas yra lengviau montuoti, o statinį iš gelžbetonio tenka statyti ilgiau. Be to, lengvesniam pastatui užtenka paprastesnių, taigi ir pigesnių pamatų. Ir jis sunkiau pradės „sėsti“.

Ir dar. Metalo konstrukcijų pastatus daug lengviau remontuoti ir rekonstruoti. Galima lengvai išimti ir pakeisti bet kurią konstrukcijos detalę. O pamėgink tai padaryti su gelžbetonio konstrukcijų statiniu!

Visas pastatas – tiksliai suderintas rinkinys

Borga turi savo gamyklą, kurioje visos statinio dalys pagaminamos tiksliai ir preciziškai kaip vienas didelis konstruktorius. Jas belieka atvežti į statybvietę ir surinkti. Montuojant nebus jokių problemų, nes visos skylės iškirstos tiksliai reikiamose vietose pagal brėžinius. Dėl to labai sutrumpėja surinkimo laikas, o tai savo ruožtu lemia mažesnius statybų kaštus.

Vieno didelio rinkinio komplektas turi ir kitą privalumą. Praėjus kuriam laikui ir pasikeitus verslo poreikiui arba prireikus didesnės erdvės, Borga statinius visada bus galima lengvai padidinti, pakelti, pailginti. Nereikės nieko griauti, perstatinėti – gelžbetonio konstrukcijos šiuo privalumu nepasižymi. Taigi bus gerokai sutaupyta išlaidų ir ateityje.

Pranoksta ir medines konstrukcijas

Metalas neturi porų, todėl jam niekada negrės medinių statinių bėdos. Ant plieno neatsiras pelėsių, kerpių ar dumblių, jis nepradės pūti. Vadinasi, niekada nebus problemų visa tai valyti, šalinti, impregnuoti. Lyginant su mediniais ir netgi gelžbetoniniais statiniais, korozijai atsparus metalas dėl šių savybių yra itin ilgaamžė statybinė medžiaga.

Statant gana didelio pločio angarus iš neklijuotų tašų, reikia daug brangios medienos, kadangi rėmus reikia montuoti tankiai. Be to, medinės santvaros užima daug pastato tūrio. O dideliais tarpatramiais montuojamų Borga metalinių konstrukcijų gamybai reikia santykinai nedaug metalo, tačiau statinys išlieka tvirtas, pačios konstrukcijos apima tik mažą statinio tūrio dalį. Metalinis angaras visada atrodys daug lengvesnis, elegantiškesnis ir paprasčiausiai šiuolaikiškesnis.

Straipsnį taip pat galite rasti laikraštyje „Ūkininko patarėjas“, Nr. 33 (3741), 2018 m.

Susidomėjote Borga plieniniais angarais ar metalo konstrukcijų statiniais? Kreipkitės!

 Gauti pasiūlymą

 • Angaras

  Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

  Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

  sužinoti daugiau

 • Susisiekite su mumis!

  Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

  Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...