Search
Susisiekite

Stogo konstrukcija: ką reikėtų žinoti?

  • Stogo konstrukcija
Siekdami, kad gyvenamųjų namų stogo konstrukcijų pasirinkimas nesukeltų klientams galvos skausmo, mūsų specialistai aptaria įvairias stogų konstrukcijas, išskirdami jų privalumus bei trūkumus.

Metalinės ir medinės stogo konstrukcijos

Stogų konstrukcija paprastai būna sudaryta iš gegnių, grebėstų, murlotų ir statramsčių. Stogų konstrukcijos dažniausiai būna medinės, tačiau gali būti ir metalinės. Medinės stogų konstrukcijos klientų mėgstamos dėl to, kad yra pigesnės ir lengviau montuojamos: jas montavimui paruošti ir sumontuoti galima tiesiog statybų aikštelėje. Medinės stogo konstrukcijos meistrų vertinamos ir todėl, kad paprasčiau įrengti antrinį karkasą – šiam darbui atlikti pakanka plaktuko ir vinių. Tiesa, specialistai įžvelgia ir neigiamų aspektų – jei mediena blogai išdžiūvusi, tai jau ją sumontavus, džiūdama gali prarasti pirminę būseną – supleišėti, riestis ar tapti lanko formos. Be to, kai reikia perdengti didesnius tarpatramius stogo konstrukcija ruošiama gamykloje, o tai sudaro papildomus pervežimo kaštus.

Metalinė stogo konstrukcija

Lyginant medines ir metalines stogo konstrukcijas pastarosios yra brangesnės, reikia apsaugoti nuo korozijos, prieš montavimą reikia specialaus paruošimo – tokios konstrukcijos dažniausiai dalinai ruošiamos gamykloje, nes statybų aikštelėje jas sudėtinga pjaustyti ar suvirinti, sudėtingiau montuoti, nes reikia daugiau įrankių ir išmanymo.

Stogo santvaros

Stogo santvaros – gamykloje pagamintos medinės konstrukcijos. Santvarinis stogas ir jo konstrukciniai elementai žymiai greičiau montuojami palyginti su tradiciniais statymo būdais. Santvaros stogui pagaminamos ir į vietą pristatomos gana greitai, todėl nereikia papildomos vietos sandėliavimui, o tai leidžia sutaupyti. Stogo konstrukcijos mazgai dažniausiai siūlomi konstruktoriaus-projektuotojo, atsižvelgiant į konstrukcijų jungimo tipą bei pastato architektūrą.

Stogo konstrukcija | Medinės stogo konstrukcijos

Sutapdinto stogo konstrukcija

Sutapdinto stogo konstrukcija įrengiama gerokai paprasčiau nei šlaitinio stogo konstrukcija. Plokščio stogo konstrukcija privačiuose namuose dažniausiai yra pagrindas montuoti sutapdinto stogo elementus. Ją montuojant naudojama surenkama kiauryminė gelžbetoninė arba monolitinė perdanga, nes privatūs klientai antrajame pastato aukšte dažniausiai nori matyti lygius paviršius – lygias lubas.

Pramoniniuose pastatuose dažniausiai naudojami didelės laikomosios galios profiliuoti lakštai dar vadinami paklotu.

Sutapdinto stogo konstrukcija

Dvišlaičio ir vienšlaičio stogo konstrukcija

Klientai neretai teiraujasi, kuo skiriasi dvišlaičio stogo konstrukcija nuo vienšlaičio. Štai ir atsakymas: dvišlaičio stogo konstrukcija turi kraigą, o vienšlaičio stogo konstrukcija – jo neturi. Paprasčiau kalbant, vienšlaitis stogas sudarytas iš vienos plokštumos stogas, o dvišlaičio stogo abu šlaitai padalinami į dvi plokštumas. Vieno šlaito stogo konstrukcija dažniausiai pasirenkama statant modernius namus, montuojant terasas ar verandas.

Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai? Kreipkitės!

 GAUTI PASIŪLYMĄ


? Kaip teisingai išmatuoti stogą, kuriam reikalinga stogo danga? Sužinokite daugiau

? Ar Borga teikia stogų montavimo paslaugas? – Sužinokite daugiau

  • Stogo danga | Borga

    Ieškote stogo dangos naujai statomam namui ar renovacijai?

    Borga plieninė stogo danga – kokybiška, patvari ir estetiškai patraukli.

    apžiūrėti profilius

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...