Search
Susisiekite

Pamatų įrengimas – vienas atsakingiausių angaro statybos darbų

 • Pamatų įrengimas | Borga
Pamatai laikomi svarbiausia laikančiąja pastato konstrukcija, todėl verta įsigilinti į jų įrengimo subtilybes. Įrengiant pamatus, padarytų klaidų taisymas – brangus, o kai kuriais atvejais – neįmanomas. Straipsnyje mūsų specialistų patarimai, kaip, įrengiant pamatus, išvengti klaidų ir užtikrinti, kad pamatų kaina atitiktų kliento lūkesčius.

Pamatų įrengimas pradedamas nuo projektavimo etapo – kiekvienam pastatui parengiamas individualus pamatų planas. Inžinierius – konstruktorius pamatų tipą, polių gylį, diametrą, ankerinių varžtų tipą ir kitus parametrus skaičiuoja, atsižvelgdamas į grunto tyrimų rezultatus. Pasak specialistų, itin svarbu įvertinti gruntą ir būsimas apkrovas, todėl investicijos į grunto tyrimus – atsiperka. Siekiant, kad pamatai būtų stiprūs ir pastato sienos dėl sėdančių pamatų netrūkinėtų, verta užsakyti optimalų ar net maksimalų bandomųjų gręžinių kiekį. Atlikus išsamius geologinius tyrimus ir nustačius grunto stiprumą, galima atlikti tikslius pamatų įgilinimo ir ploto matmenų skaičiavimus ir taip išvengti pastato sėdimo ar deformavimosi.

Pamatų įrengimas | BorgaPamatų įrengimas – turėtų būti perleidžiamas į profesionalių meistrų rankas. Specialistai įvardija dvi svarbiausias pamatų grupes: sekliuosius (juostinius, monolitinius, mūrinius) ir giliuosius (polinius, gręžtinius) pamatus. Lietuvoje dažniausiai įrengiami poliniai pamatai. Įrengiant polinius pamatus, žemės darbų sąnaudos sumažėja nuo keliolikos iki keliasdešimties procentų. Specialistai pastebi, kad polinių pamatų  įrengimas vertinamas, nes  sunaudojama apie 40 proc. mažiau betono ir armatūros nei įrengiant kitokius pamatus – taip automatiškai sumažėja pamatų kaina. Pasirinkus polinius pamatus nereikia pašalinti grunto – taip užtikrinama kur kas didesnė konstrukcijos galia. Patrauklu ir tai, kad poliniai pamatai įrengiami per trumpesnį laiką. Klientus vilioja polinių pamatų kaina.

Seklieji pamatai gali būti monolitiniai arba surenkamieji. Jie naudojami rečiau, nes jų įrengimas dažniausiai yra brangesnis.

Svarbu pabrėžti, kad ankerinių varžtų išstatymas turi būti itin tikslus. Atlikus darbą netiksliai ir atsiradus dideliems nuokrypiams nuo projektinių reikšmių, gali iškilti didelių problemų, montuojant metalines konstrukcijas. O tam, žinoma, reikės papildomų išlaidų.

Pasak mūsų projektų vadovų, klientams neretai kyla klausimas ,,ar galima statyti angarą ant senų pamatų?“. Atsakymas paprastas: kai angaro pamatai yra seni ar įrengti ne pagal Borga projektą, reikia įvertinti jų tinkamumą konstrukcijoms. Siekiant tai įvertinti, reikalinga geologinių tyrinėjimų ataskaita, turimų pamatų projektas su skaičiavimais. Būna situacijų, kai projekto pateikti nėra galimybės – tuomet reikalingas ekspertų vertinimas. Vertinimo rezultatams parodžius, kad esami pamatai naujoms konstrukcijoms netinka – projektuojama iš naujo ir po konstruktyvo kolonomis atliekamas naujų pamatų įrengimas.

 • Angaras

  Norite sužinoti daugiau apie Borga angarus?

  Metalo konstrukcijos verslo, žemės ūkio, sporto ir jojimo pastatams.

  sužinoti daugiau

 • Susisiekite su mumis!

  Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

  Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...