Search
Susisiekite

Metalinė ar plastikinė lietaus nuvedimo sistema – ką rinktis?

  • Metalinė lietaus nuvedimo sistema vs. plastikinė lietaus nuvedimo sistema

Neretai klientai sprendžia lietaus nuvedimo sistemos pasirinkimo dilemą, tad mūsų specialistai pateikia įžvalgas apie metalinės ir plastikinės lietaus nuvedimo sistemos pasirinkimo galimybes, įvardija abiejų sistemų privalumus ir trūkumus, pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis lietaus nuvedimo sistemą.

Vienas svarbiausių lietaus nuvedimo sistemos pasirinkimo kriterijų yra patvarumas. Plastikinė lietaus nuvedimo sistema (plastikiniai lietvamzdžiai, plastikiniai latakai), esant didesnėms sniego apkrovoms, gali įskilti ar įlūžti. Kita plastikinės lietaus nuvedimo sistemos galima bėda – jautrumas oro sąlygoms: karštyje ji plečiasi, o šaltyje – traukiasi, todėl ties sujungimais gali atsirasti tarpų, pro kuriuos pradėtų skverbtis vanduo. Taip pat plastikinė lietaus nuvedimo sistema gali greičiau nublukti, tačiau pakankamai lengvas tokios lietaus nuvedimo sistemos montavimas. Dar vienas privalumas – plastikinė lietaus nuvedimo sistema – pigesnė. Taigi, plastikiniai lietvamzdžiai ir plastikiniai latakai kainuos pigiau, bet greičiausiai nebus tokie estetiški ir ilgaamžiški, kaip metaliniai.

Mūsų specialistai sako, kad metalinės lietaus nuvedimo sistemos lengviau sumontuojamos. Pasirenkant tokias sistemas vertėtų pasidomėti iš kokios skardos jos pagamintos. Geriausia rinktis sistemą, galinčią atlaikyti didesnes sniego apkrovas, atsparią rūdims ir įbrėžimams. Metalinės lietaus nuvedimo sistemos estetiškiau atrodo, yra kokybiškesnės ir patikimesnės. Būtent tokią lietaus nuvedimo sistemą mes ir tiekiame savo klientams.

Metalinė lietaus nuvedimo sistema vs. plastikinė lietaus nuvedimo sistema

Vertinant lietaus sistemos formą reikia paminėti, kad keturkampės sistemos dažniausiai padengiamos dažais tik iš vienos pusės, dėl to jos yra pigesnės, tačiau jos ne itin patvarios ir tarnauja trumpiau. Stačiakampės plieninės sistemos lankstomos iš standartinės stogo dangai naudojamos skardos, todėl jų tarnavimas yra bene trumpiausias. Tokią skardą lengva pažeisti (subraižyti, įlenkti) ne tik montavimo metu, bet ir eksploatuojant. Be to, tokie skardiniai lietvamzdžiai ir stogo latakai neturi standumo ir esant ilgesniems šlaitams ar aukštesniam stogui, išsikraipo ir neatlieka savo funkcijos, todėl specialistai rekomenduoja rinktis apvalias lietaus nuvedimo sistemas.

Žinoma, verta atkreipti dėmesį ne tik į tai, kokia yra pati lietaus nubėgimo sistema, bet ir ją sumontuoti kokybiškai, nes patvarumas priklauso ir nuo to, kaip atliktas lietaus nuvedimo sistemos montavimas.


? Ar Borga tiekiamos lietaus nuvedimo sistemos tinkamos tik plieniniams stogams, ar galima naudoti ir, pavyzdžiui, čerpiniams, bituminiams ir kt.? – Sužinokite daugiau

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...