Search
Susisiekite

Laimi tie ūkininkai, kurie ruošiasi iš anksto

„Kartą su svečiu iš Vakarų Europos lankėmės viename iš lietuviškų ūkių. Jis baisiai nustebo, pamatęs apynaujį kombainą, kainuojantį apie 150 000 Eur, „žiemojantį“ lauke,“ – pasakoja pašnekovas. – „Juk už triskart mažesnę sumą galima pastatyti sandėlį ne tik šiam kombainui, bet ir visai kitai technikai. Nors tokių pavyzdžių dar apstu, vis dėlto pastebime, kad vis daugiau Lietuvos ūkininkų įvertina ekonominę naudą, tinkamai pasirūpinus žemės ūkio technikos priežiūra ar gaunamo derliaus išsaugojimu.“ Apie tai, kiek kainuoja neteisingas turimos technikos laikymas ar laikinos grūdų sandėliavimo galimybės nebuvimas, kalbamės su Ovidijumi Pletkumi, UAB „Borgalita“ plėtros vadovu.

Šiemetinio derliaus prastu nepavadinsi, tačiau daugelio ūkininkų lūkesčius sužlugdė itin nepalankios sąlygos jam nuimti: tokių lietingų liepos ir rugpjūčio mėnesių seniai bebūta. Negi ūkininkai vien dangaus malone tegali pasikliauti?

Ši vasara dar kartą įrodė, jog laimi tie, kurie pasiruošia iš anksto. Be perstojo lijo po kelias savaites ir tai ypač trukdė ūkininkavimo darbams laukuose.Tad tie, kurie turėjo nuosavus sandėlius laikinam grūdų saugojimui, labai daug išlošė: geru oru kuldavo dieną, o naktį derlių veždavo į sandėlį, kas turėjo džiovyklas – dar ir pasidžiovindavo, o užėjus lietui, išveždavo derlių į supirkimo punktus. O sandėlių neturintys ūkininkai, gero oro metu, brangų laiką išeikvodavo milžiniškose eilėse prie supirkimo punktų. Be to, atveždavo
iki 20 proc. drėgnumo grūdus, kurių džiovinimas neretai atimdavo pusę ar net daugiau supirkimo kainos.
Taigi šią vasarą laimėjo visi, kurie turi įsirengę universalius pastatus – plieninius angarus, tinkamus naudoti bet kuriuo sezonu: jie tarnauja ir kaip laikini sandėliai grūdams derliaus nuėmimo metu, ir kaip žemės ūkio technikos garažai žiemos laikotarpiu. Šiuolaikinė žemės ūkio technika yra labai brangi, moderni, kompiuterizuota, jautri drėgmei ir šalčiui, tad jos laikymas lauke žiemos sąlygomis atsiliepia rimtais gedimais ir didelėmis remonto išlaidomis. Netinkamas technikos laikymas trumpina jos tarnavimo laiką 30-50 proc., o naudos iš to turi tik atsarginių dalių pardavėjai ir remontininkai.

Jūsų minėtieji plieniniai angarai laikomi populiariausiais Vakarų Europoje, o ir Lietuvoje jie pirmauja tarp dažniausiai statomų ūkinės paskirties pastatų. Kuo jie pranašesni už tradicinės statybos statinius?

Vis daes paramaugiau mūsų šalies verslininkų, ūkininkų supranta, kad metalo konstrukcijos – ne prastesnės už gelžbetonio. Be to, lemiamu faktoriumi tampa statybos sparta bei kaina. Tradicinė statyba, palyginti, brangi, ilgai užtrunka ir yra sudėtinga, reikalingi rangovai, o BORGA plieniniams angarams galioja supaprastinti statybos leidimai. Juose naudojamos konstrukcijos iki 18 m pločio turi visus reikalingus sertifikatus, o pastatai tokio pločio laikančiosiomis konstrukcijomis be vidinės kolonos nepatenka į statybos techniniame reglament
e nurodytą ypatingų statinių sąrašą, todėl juos statyti paprasčiau ir pigiau. Taip pat, mažėja išlaidos projektavimui, priešgaisriniams reikalavimams, nereikalinga ekspertizė ir pan. Svarbiausi mūsų plieninių angarų privalumai – patraukli kaina, greitai ir lengvai, tarsi lego kala¬dėlės surenkamos konstrukcijos bei aukščiausia kokybė.

Beveik pusė visų Lietuvoje esančių Jūsų atstovaujamos įmonės plieninių angarų yra atsiradę ūkininkams pasinaudojus ES parama. Artėja naujas paraiškų teikimas, tad kada turi sukrusti norintys ir Jūsų statinio, ir europinės paramos?

Kaip žinia, rogės ruošiamos vasarą. Nors Nacionalinė mokėjimo agentūra paraiškas paramai gauti, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę “Investicijos į materialųjį turtą”, pradės priiminėti kitąmet, tačiau jau dabar raginčiau nedelsti ir nesnausti. Pasiūlymus ir sąmatas, kurie reikalingi norint gauti paramą, parengti užtrunka nuo dviejų iki trijų savaičių. Tačiau konkrečios statybos reikalus pravartu pradėti „judinti“ iš anksto – dabar pat, kol ūkiuose darbų mažiau.
Prieš pat paraiškų teikimo laikotarpį visų naujai besikreipiančių ūkininkų poreikių tiesiog nebeįmanoma patenkinti fiziškai, tuo labiau, kad BORGA niekada nepalieka savo klientų vienų nei su paraiškos pateikimo reikalavimais, nei su statybomis: padeda suderinti sąmatą, pasiūlymus; atsakingai prižiūri kiekvieną statybos etapą – juk siekiame aukščiausios kokybės. Kiekvieną pastatą BORGA projektuoja individualiai, pagal kliento poreikius ir vietovės ypatumus, tikėtinas sniego ir vėjo apkrovas, tam atitinkamai parinkdama skardų storį, sienų ilgį, metalo konstrukcijų svorį ir kt.

Beje, dėl nesudėtingai surenkamų Borga metalo konstrukcijų, ūkininkai angarus gali surinkti patys. Paprastai mūsų klientai tai daro žiemos sezono metu – kai ūkyje mažiau darbo. Turint porą pagalbininkų, su šia užduotimi galima susidoroti per 1-2 mėnesius.

Dėl Borga angaro skambinkite tel. +370 687 97 510 arba+370 618 17 387, arba pateikite užklausą:

 Užklausa dėl angaro

Borga atstovą Ovidijų Pletkų, kalbino Gintarė Vaiciekavičiūtė, laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondentė.
„Ūkininko patarėjas“, Nr. 135, 2016 m. lapkričio 19 d.
Naujienos 2023-10-30

2023-ieji – metai, kai švenčiame 50-ąjį Borga jubiliejų!

Borga patirtis – 50 metų! Taip, būtent tiek metų jau esame kartu su Jumis. Nuo 1973 m., kai buvo įkurta įmonė, mūsų tikslas tiekti klientams aukštos kokybės produktus, ir mes niekada nuo šio tikslo nenukrypome. Ir toliau tikimės plėstis, tobulėti patys ir tobulinti savo technologijas, siekdami Jums, savo klientams, tiekti tik kokybiškus ir inovatyvius sprendimus. […]

Naujienos 2023-03-21

Susitikime parodoje „PAVASARIS 2023”, Latvijoje

2023 m. balandžio 13-15 d. dalyvausime 31-oje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Pavasaris 2023”, kuri vyks verslo centre RĀMAVĀ, Valdlauči miestelyje, visai šalia Rygos. Kviečiame apsilankyti mūsų D47 stende  (D zona, Nr. 47), kur pristatysime Jums Borga plieninius pastatus ir angarus žemės ūkiui (sandėliai, fermos). Daugiau informacijos apie parodą: PAVASARIS 2023 Iki pasimatymo parodoje! Adresas | […]

Naujienos 2023-03-10

Borga strateginė konferencija 2023

Neseniai dalis visų Borga Gruppen grupės darbuotojų susitiko labai lauktoje Borga strategijos konferencijoje Švedijoje, Skara mieste. Konferencijos tikslas – suburiant visų grupės įmonių pagrindinius darbuotojus, pristatyti esminius strategijos planavimo aspektus ir naują ilgalaikę grupės viziją. Konferencijos dalyviai ne tik apžvelgė įmonės tikslus, verslo modelį ir komercines strategijas, bet ir visi kartu prisidėjo, nustatydami sėkmės veiksnius […]

Naujienos 2023-01-18

2023-01-20 Nedirbsime

Informuojame, kad 2023 m. sausio 20 d. nedirbsime. Susisiekime bet kurią kitą darbo dieną. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

Naujienos 2022-12-30

Kalėdinė darbuotojų iniciatyva

Šventinis laikotarpis – tai laikas, kai norisi būti dar geresniais, kai daugiau pagalvojame apie tuos, kuriems šventės galbūt nėra tokios džiugios, kaip norėtųsi. Todėl šių, 2022-ųjų metų pabaigoje, Borga Lietuva darbuotojų iniciatyva surinkome pinigų, nupirkome maisto, žaisliukų, higienos priemonių ir viską nuvežėme į gyvūnų prieglaudos namus „Tautmilės globa“. Apsilankėme ten ne tik su prieglaudai būtinomis […]

Rodyti naujienų archyvą
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...