Borga
Search

Asbestinių stogų keitimas su valstybės parama 2019

Išskirtiniai pasiūlymai ir pagrindinė informacija dėl asbestinių stogų keitimo programos 2019 m.

Keiskite asbestinį stogą dar šiais metais ir, pasinaudoję valstybės parama bei mūsų ypatingais pasiūlymais, sutaupykite dalį išlaidų!

Su parama galite įsigyti Jums labiausiai patinkančią Borga plieninę stogo dangą:

Asbestinių stogų keitimo programoje 2019 m. nustatytus maksimalius kompensuojamus įkainius galite sužinoti čia: Stogų dangų įkainiai.

Kreipimosi dėl paramos terminai ir numatomas biudžetas

Paraiškos teikimo terminas – 2019 m. balandžio 1 d. – gegužės 31 d.

Parama numatyta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.

Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Vienam projektui numatoma didžiausia suma yra 2 000 Eur (didžiausias paramos intensyvumas – 50% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų). Iš viso 2019 m. preliminariai numatoma skirti 3,2 mln. Eur (iš visam programos įgyvendinimo laikotarpiui numatomų skirti 11,6 mln. Eur).

Pagrindinės paramos teikimo sąlygos

Parama skiriama gyvenamojo namo, priklausančio fiziniam asmeniui ar asmenims, visos asbestinės stogo dangos pakeitimui.

Namas privalo būti kaimo vietovėje (ne daugiau kaip 6000 gyventojų). Taigi savivaldybių centruose arba sodų bendrijose parama pasinaudoti nebus galimybės. O kaimo gyventojai, gyvenantys pastate, kur yra daugiau nei vienas butas, gaus paramą tik tuo atveju, jeigu jie yra numatę keisti visą namo stogą. Ūkiniai ir visuomeninės paskirties pastatai neremiami.

Taip pat svarbu žinoti, kad besikreipiantis dėl paramos turi būti teisėtas namo valdytojas (ne jaunesnis kaip 18 m.) ir jo gyvenamoji vieta turi būti deklaruota būtent šiame name. Jei dalyvaujate kitose investicinėse KPP priemonėse, Jūs vis tiek galite teikti paraišką dėl paramos asbestinių stogų dangoms keisti, jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip.

Kitus paramos skyrimo kriterijus, pagal kuriuos reitinguojamos paraiškos, galite rasti čia: Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Taisyklių pakeitimai

Praėjusiais metais priemonės veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse buvo atlikti pakeitimai.  Šiemet yra atnaujinta paraiškos forma. Taip pat, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nustatė devynių stogo dangų ir būtiniausių stogo elementų (pavyzdžiui, lietvamzdžių, karnizų ir kt.) įkainius. Juos galima sužinoti www.nma.lt. Tai yra reikšmingas proceso supaprastinimas, kadangi pareiškėjui nebereikės atlikti detalių skaičiavimų. Žinoma, bus galima pasirinkti ir NMA neįkainotas stogo dangas, bet tada su paramos paraiška reikės pateikti tris komercinius pasiūlymus.

Tinkamos finansuoti išlaidos

Tinkamų išlaidų kategorijai priskiriama: 1. Statybinės (stogo dangos keitimo) medžiagų įsigijimas; 2. Kitų statybinių (stogo dangos keitimo) medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti įsigijimas 3. Asbestinių atliekų transportavimas ir jų šalinimo paslaugos.

Kitas išlaidas, kurių nepadengia parama, asmuo turi finansuoti pats. Tačiau skirtingai, nei kitose KPP priemonėse, jam nereikia dokumentais pagrįsti savo finansinių galimybių. Nuo NMA sprendimo priėmimo skirti paramą, pareiškėjas privalo stogo keitimo darbus atlikti per 12 mėnesių. Taip pat, savininkas turi likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas ir su mokėjimo prašymu pateikti pažymą iš įmonės, tvarkančios asbesto atliekas, apie asbesto turinčių gaminių atliekų pašalinimą (Asbesto atliekų tvarkytojų sąrašas čia: am.lt).

Naudinga informacija:

Išsamesnė informacija dėl paramos asbestiniams stogams keisti –  Nacionalinės mokėjimo agentūros kontaktais: trumpasis nr. 1841, arba tel. (8-5) 252 6999. Kiti NMA kontaktai.

Naujienos 2019-09-14

Sveikinimai Statybininkų dienos proga!

Gerbiami kolegos, partneriai, statybininkai, sveikiname Jus su tarptautine Statybininkų diena. Linkime, kad darbuose Jus visada lydėtų sėkmė!

Naujienos 2019-05-13

Dirbame vadovaudamiesi tarptautiniais kokybės vadybos standartais

Mums rūpi mūsų klientai, kokybė, darbuotojai ir aplinka kurioje veikiame, todėl džiaugiamės pranešdami, kad nuo šiol tai galime patvirtinti ne tik savo veiksmais, bet ir oficialiai įgytais ISO sertifikatais. UAB Borgalita įgyvendinta integruota kokybės, aplinkos apsaugos, darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, atitinkanti tarptautinių standartų ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 reikalavimus, kurie apima įmonės […]

Naujienos 2019-04-19

Su šv. Velykom!

Šviesos Jūsų namams, skaidrumo Jūsų mintims, gėrio ir grožio Jūsų darbams. Su šv. Velykom!   Nuoširdžiausi sveikinimai, UAB Borgalita kolektyvas.

Naujienos 2019-01-21

Mums – „Stipriausi Lietuvoje 2018“ sertifikatas!

UAB Borgalita – patikimas partneris, padedanti kurti geresnę Lietuvos ekonomikos ateitį. „STIPRIAUSI LIETUVOJE 2018“ – šiuo sertifikatu pažymima, kad esame finansiškai patikima Lietuvos įmonė ir turime gerą kredito istoriją.

Naujienos 2019-01-10

UNITED padėka už suteiktą paramą

Praėjusią savaitę gavome padėką už paramą Kauno krepšinio klubui „United“. Jau ne pirmus metus skiriame finansinę paramą šiai komandai, tikėdami, kad sportas – ne tik sveikata, bet ir prasmingesnis kiekvieno iš mūsų rytojus. Kaip žinia, sportas yra neatsiejama sveikos gyvensenos ir visuomenės aktyvumo dalis, todėl džiaugiamės, kad bent maža dalimi prie to prisidedame. Linkime sėkmės „United“ […]

Rodyti naujienų archyvą
  • Stipriausi Lietuvoje 2018 Borga

  • Susisiekite su mumis!

    Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie savo stogą ar fasadą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

    Pildyti užklausą

Pagal užklausą "{{query}}" puslapis nerastas. Pabandykite ieškoti pagal kitą žodį ar frazę.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...