Search
Susisiekite

Asbestinių stogų keitimas su valstybės parama 2019

Išskirtiniai pasiūlymai ir pagrindinė informacija dėl asbestinių stogų keitimo programos 2019 m.

Keiskite asbestinį stogą dar šiais metais ir, pasinaudoję valstybės parama bei mūsų ypatingais pasiūlymais, sutaupykite dalį išlaidų!

Su parama galite įsigyti Jums labiausiai patinkančią Borga plieninę stogo dangą:

Asbestinių stogų keitimo programoje 2019 m. nustatytus maksimalius kompensuojamus įkainius galite sužinoti čia: Stogų dangų įkainiai.

Kreipimosi dėl paramos terminai ir numatomas biudžetas

Paraiškos teikimo terminas – 2019 m. balandžio 1 d. – gegužės 31 d.

Parama numatyta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.

Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Vienam projektui numatoma didžiausia suma yra 2 000 Eur (didžiausias paramos intensyvumas – 50% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų). Iš viso 2019 m. preliminariai numatoma skirti 3,2 mln. Eur (iš visam programos įgyvendinimo laikotarpiui numatomų skirti 11,6 mln. Eur).

Pagrindinės paramos teikimo sąlygos

Parama skiriama gyvenamojo namo, priklausančio fiziniam asmeniui ar asmenims, visos asbestinės stogo dangos pakeitimui.

Namas privalo būti kaimo vietovėje (ne daugiau kaip 6000 gyventojų). Taigi savivaldybių centruose arba sodų bendrijose parama pasinaudoti nebus galimybės. O kaimo gyventojai, gyvenantys pastate, kur yra daugiau nei vienas butas, gaus paramą tik tuo atveju, jeigu jie yra numatę keisti visą namo stogą. Ūkiniai ir visuomeninės paskirties pastatai neremiami.

Taip pat svarbu žinoti, kad besikreipiantis dėl paramos turi būti teisėtas namo valdytojas (ne jaunesnis kaip 18 m.) ir jo gyvenamoji vieta turi būti deklaruota būtent šiame name. Jei dalyvaujate kitose investicinėse KPP priemonėse, Jūs vis tiek galite teikti paraišką dėl paramos asbestinių stogų dangoms keisti, jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip.

Kitus paramos skyrimo kriterijus, pagal kuriuos reitinguojamos paraiškos, galite rasti čia: Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Taisyklių pakeitimai

Praėjusiais metais priemonės veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse buvo atlikti pakeitimai.  Šiemet yra atnaujinta paraiškos forma. Taip pat, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nustatė devynių stogo dangų ir būtiniausių stogo elementų (pavyzdžiui, lietvamzdžių, karnizų ir kt.) įkainius. Juos galima sužinoti www.nma.lt. Tai yra reikšmingas proceso supaprastinimas, kadangi pareiškėjui nebereikės atlikti detalių skaičiavimų. Žinoma, bus galima pasirinkti ir NMA neįkainotas stogo dangas, bet tada su paramos paraiška reikės pateikti tris komercinius pasiūlymus.

Tinkamos finansuoti išlaidos

Tinkamų išlaidų kategorijai priskiriama: 1. Statybinės (stogo dangos keitimo) medžiagų įsigijimas; 2. Kitų statybinių (stogo dangos keitimo) medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti įsigijimas 3. Asbestinių atliekų transportavimas ir jų šalinimo paslaugos.

Kitas išlaidas, kurių nepadengia parama, asmuo turi finansuoti pats. Tačiau skirtingai, nei kitose KPP priemonėse, jam nereikia dokumentais pagrįsti savo finansinių galimybių. Nuo NMA sprendimo priėmimo skirti paramą, pareiškėjas privalo stogo keitimo darbus atlikti per 12 mėnesių. Taip pat, savininkas turi likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas ir su mokėjimo prašymu pateikti pažymą iš įmonės, tvarkančios asbesto atliekas, apie asbesto turinčių gaminių atliekų pašalinimą (Asbesto atliekų tvarkytojų sąrašas čia: am.lt).

Naudinga informacija:

Išsamesnė informacija dėl paramos asbestiniams stogams keisti –  Nacionalinės mokėjimo agentūros kontaktais: trumpasis nr. 1841, arba tel. (8-5) 252 6999. Kiti NMA kontaktai.

Naujienos 2024-01-23

Dalyvausime parodoje „Māja I 2024“, Latvijoje

2024 m. kovo 21-24 d. dalyvausime tarptautinėje statybų pramonės parodoje „Māja I 2024“ (liet. k. Būstas I 2024), Latvijoje, Rygoje. Kviečiame aplankyti mūsų stendą (Nr. M29, 2 salė), kur pristatysime Borga metalo konstrukcijų pastatus verslui (pramonei, komercijai), ūkiui ar sportui. „Māja I 2024“ paroda – vienas didžiausių statybų pramonės renginių Latvijoje. Jos paskirtis – apžvelgti paskutines tendencijas ir naujausias […]

Naujienos 2023-10-30

2023-ieji – metai, kai švenčiame 50-ąjį Borga jubiliejų!

Borga patirtis – 50 metų! Taip, būtent tiek metų jau esame kartu su Jumis. Nuo 1973 m., kai buvo įkurta įmonė, mūsų pagrindins tikslas buvo tiekti klientams aukštos kokybės produktus, ir mes niekada nuo šio tikslo nenukrypome. Ir toliau tikimės plėstis, tobulėti patys ir tobulinti savo technologijas, siekdami Jums, savo klientams, tiekti tik kokybiškus ir […]

Naujienos 2023-09-22

Borga dalyvaus tarptautinėje parodoje „Atstatykime Ukrainą“

Didžiuojamės pranešdami, kad Borga dalyvaus tarptautiniame renginyje „Rebuild Ukraine“ (liet. k. „Atstatykime Ukrainą“), kuris vyks lapkričio 14–15 d. Varšuvoje, Lenkijoje. „Atstatykime Ukrainą“ yra tarptautinė iniciatyva, skirta remti ir skatinti Ukrainos atstatymą, ir mes didžiuojamės galėdami įnešti savo žinias ir patirtį į šį svarbų darbą. Kaip viena pirmaujančių statybos įmonių su 50 metų patirtimi šioje srityje, […]

Naujienos 2023-03-21

Susitikime parodoje „PAVASARIS 2023”, Latvijoje

2023 m. balandžio 13-15 d. dalyvausime 31-oje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Pavasaris 2023”, kuri vyks verslo centre RĀMAVĀ, Valdlauči miestelyje, visai šalia Rygos. Kviečiame apsilankyti mūsų D47 stende  (D zona, Nr. 47), kur pristatysime Jums Borga plieninius pastatus ir angarus žemės ūkiui (sandėliai, fermos). Daugiau informacijos apie parodą: PAVASARIS 2023 Iki pasimatymo parodoje! Adresas | […]

Naujienos 2023-03-10

Borga strateginė konferencija 2023

Neseniai dalis visų Borga Gruppen grupės darbuotojų susitiko labai lauktoje Borga strategijos konferencijoje Švedijoje, Skara mieste. Konferencijos tikslas – suburiant visų grupės įmonių pagrindinius darbuotojus, pristatyti esminius strategijos planavimo aspektus ir naują ilgalaikę grupės viziją. Konferencijos dalyviai ne tik apžvelgė įmonės tikslus, verslo modelį ir komercines strategijas, bet ir visi kartu prisidėjo, nustatydami sėkmės veiksnius […]

Rodyti naujienų archyvą
  • Top imone 2022

  • Susisiekite su mumis!

    Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie savo stogą ar fasadą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

    Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...