Borga
Search

Asbestinių stogų keitimas su valstybės parama 2019

Išskirtiniai pasiūlymai ir pagrindinė informacija dėl asbestinių stogų keitimo programos 2019 m.

Keiskite asbestinį stogą dar šiais metais ir, pasinaudoję valstybės parama bei mūsų ypatingais pasiūlymais, sutaupykite dalį išlaidų!

Su parama galite įsigyti Jums labiausiai patinkančią Borga plieninę stogo dangą:

Asbestinių stogų keitimo programoje 2019 m. nustatytus maksimalius kompensuojamus įkainius galite sužinoti čia: Stogų dangų įkainiai.

Kreipimosi dėl paramos terminai ir numatomas biudžetas

Paraiškos teikimo terminas – 2019 m. balandžio 1 d. – gegužės 31 d.

Parama numatyta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.

Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Vienam projektui numatoma didžiausia suma yra 2 000 Eur (didžiausias paramos intensyvumas – 50% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų). Iš viso 2019 m. preliminariai numatoma skirti 3,2 mln. Eur (iš visam programos įgyvendinimo laikotarpiui numatomų skirti 11,6 mln. Eur).

Pagrindinės paramos teikimo sąlygos

Parama skiriama gyvenamojo namo, priklausančio fiziniam asmeniui ar asmenims, visos asbestinės stogo dangos pakeitimui.

Namas privalo būti kaimo vietovėje (ne daugiau kaip 6000 gyventojų). Taigi savivaldybių centruose arba sodų bendrijose parama pasinaudoti nebus galimybės. O kaimo gyventojai, gyvenantys pastate, kur yra daugiau nei vienas butas, gaus paramą tik tuo atveju, jeigu jie yra numatę keisti visą namo stogą. Ūkiniai ir visuomeninės paskirties pastatai neremiami.

Taip pat svarbu žinoti, kad besikreipiantis dėl paramos turi būti teisėtas namo valdytojas (ne jaunesnis kaip 18 m.) ir jo gyvenamoji vieta turi būti deklaruota būtent šiame name. Jei dalyvaujate kitose investicinėse KPP priemonėse, Jūs vis tiek galite teikti paraišką dėl paramos asbestinių stogų dangoms keisti, jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip.

Kitus paramos skyrimo kriterijus, pagal kuriuos reitinguojamos paraiškos, galite rasti čia: Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Taisyklių pakeitimai

Praėjusiais metais priemonės veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse buvo atlikti pakeitimai.  Šiemet yra atnaujinta paraiškos forma. Taip pat, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nustatė devynių stogo dangų ir būtiniausių stogo elementų (pavyzdžiui, lietvamzdžių, karnizų ir kt.) įkainius. Juos galima sužinoti www.nma.lt. Tai yra reikšmingas proceso supaprastinimas, kadangi pareiškėjui nebereikės atlikti detalių skaičiavimų. Žinoma, bus galima pasirinkti ir NMA neįkainotas stogo dangas, bet tada su paramos paraiška reikės pateikti tris komercinius pasiūlymus.

Tinkamos finansuoti išlaidos

Tinkamų išlaidų kategorijai priskiriama: 1. Statybinės (stogo dangos keitimo) medžiagų įsigijimas; 2. Kitų statybinių (stogo dangos keitimo) medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti įsigijimas 3. Asbestinių atliekų transportavimas ir jų šalinimo paslaugos.

Kitas išlaidas, kurių nepadengia parama, asmuo turi finansuoti pats. Tačiau skirtingai, nei kitose KPP priemonėse, jam nereikia dokumentais pagrįsti savo finansinių galimybių. Nuo NMA sprendimo priėmimo skirti paramą, pareiškėjas privalo stogo keitimo darbus atlikti per 12 mėnesių. Taip pat, savininkas turi likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas ir su mokėjimo prašymu pateikti pažymą iš įmonės, tvarkančios asbesto atliekas, apie asbesto turinčių gaminių atliekų pašalinimą (Asbesto atliekų tvarkytojų sąrašas čia: am.lt).

Naudinga informacija:

Išsamesnė informacija dėl paramos asbestiniams stogams keisti –  Nacionalinės mokėjimo agentūros kontaktais: trumpasis nr. 1841, arba tel. (8-5) 252 6999. Kiti NMA kontaktai.

Naujienos 2020-04-17

Nauja konstrukcijų dažymo sistema su dar daugiau privalumų!

Borga pristato naują ekologišką dažymo sistemą, pasižyminčią geresniu atsparumu korozijai ir ilgesniu garantiniu laikotarpiu   Ieškantiems tvaraus plieninio pastato ar angaro, nuo šiol yra dar daugiau priežasčių pasirinkti Borga, kaip vieną iš patikimiausių partnerių. Borga visada orientuojasi į inovatyvius sprendimus, todėl 2020 m. pavasarį nusprendė atnaujinti savo plieninio pastato pasiūlymą, pristatydama patvaresnę ir ekologiškesnę metalinių […]

Naujienos 2020-03-16

Informacija dėl darbo karantino metu

Reaguodami į Lietuvoje paskelbtą karantiną, susijusį su koronaviruso (COVID-19) plitimu, informuojame apie pokyčius mūsų veiklos organizavime: UAB „Borgalita“ darbo laikas nesikeičia. Ribosime gyvą kontaktą su klientais ir partneriais. STOGO IR FASADŲ DANGA IR JŲ PRIEDAI Siekdami užtikrinti Jūsų ir savo saugumą, konsultacijų gyvai neteiksime. Visi užsakymai ir kiti klausimai bus sprendžiami TIK nuotoliniu būdu, t.y. elektroniniu paštu […]

Naujienos 2020-02-07

Susitikite su mumis parodoje „Māja I 2020“, Latvijoje

2020 m. birželio 12-14 d. dalyvausime 34-oje tarptautinėje statybų pramonės parodoje „Māja I 2020“ (liet. k. Būstas I 2020), Latvijoje, Rygoje. Kviečiame aplankyti mūsų stendą (Nr. M4/N1), kur pristatysime Borga metalo konstrukcijų pastatus verslui (pramonei, komercijai), ūkiui ar sportui. „Māja I 2020“ paroda – vienas didžiausių statybų pramonės renginių Latvijoje. Jos paskirtis – apžvelgti paskutines tendencijas ir naujausias technologijas […]

Naujienos 2020-01-30

Mums – „Stipriausi Lietuvoje 2018-2019“ sertifikatas!

UAB Borgalita – patikimas partneris, padedanti kurti geresnę Lietuvos ekonomikos ateitį. „STIPRIAUSI LIETUVOJE 2018-2019“ – šiuo sertifikatu pažymima, kad esame finansiškai patikima Lietuvos įmonė ir turime gerą kredito istoriją.

Naujienos 2020-01-29

Paskirtas naujas Borga įmonių grupės generalinis direktorius – Mats Gärdfors

2020 m. kovo 1 d. Borga įmonių grupei apsiims vadovauti Mats Gärdfors. Jis pakeis daugybę metų vadovavusį įmonės savininką Peder Dagsánth. „Mats yra įgijęs daug patirties vadovavimo tarptautinėse kompanijose ir statybos produktų gamybos bei prekybos srityse“ – teigia dabartinis vadovas Peder Dagsánth. Mats Gärdfors ilgus metus dirbo vadovaujančiose pareigose „Carrier“ ir  „Logstor“ kompanijose. Taip pat […]

Rodyti naujienų archyvą
  • Stipriausi Lietuvoje

  • Susisiekite su mumis!

    Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie savo stogą ar fasadą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

    Pildyti užklausą

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Rodyti daugiau {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...