Borga
Search

Metalo konstrukcijų pastatai – puiki alternatyva gelžbetonio statiniams

Pastaraisiais metais metalo konstrukcijų industrija sparčiai išaugo ir toliau nuosekliai auga. Taigi kaip ir verslininkai, taip ir vis daugiau ūkininkų įsitikina, kad geriausias pasirinkimas ieškant optimalaus bet kurios paskirties žemės ūkio statinio – plieniniai angarai. Esminis jų pranašumas – metalo savybės. Metalas yra lengvas, lankstus, ir elastingas, tuo pačiu – ir patvarus bei tvirtas, todėl jo panaudojimo galimybės yra labai plačios ir įvairios. Kokios dar ypatingos metalo savybės lemia, kad netgi gelžbetonio ar medienos konstrukcijos dabar dažnai iškeičiamos į metalo konstrukcijas? Metalo konstrukcijos – greičiau, lanksčiau ir pigiau.

Daugelio metų patirtis rodo, kad iš metalo pagamintas ir pastatytas angaras yra visapusiškai geras pasirinkimas. Kaip sako plieninius „Borga“ angarus ir kitus metalo konstrukcijų statinius gaminančios ir statančios įmonės „Borgalita“ direktorius Saulius Mačiuolis, jie jau yra pastatę daugybę žemės ūkio statinių (sandėlių, tvartų, paukštidžių, karvidžių, pastatų žuvivaisai, gamybai, žemės ūkio technikai, grūdams laikyti) ir visi jie pasižymi ta pačia gera kokybe ir privalumais.

Metalas yra universali statybinė medžiaga. Jis lengvas, lankstus, elastingas, todėl iš jo galima sukurti ir pagaminti įvairias formas, atitinkančias net ir reikliausio užsakovo pageidavimus. Gelžbetonis dėl savo masyvumo, ilgai trunkančio stingimo ir sudėtingesnės statybos suteikia daug mažiau pasirinkimo variantų.

Metalas labai tvirtas. Štai čia slypi dar vienas jo pranašumas. Plieninėms konstrukcijoms nebaisus grunto pasislinkimas, stiprūs vėjai. Jos atlaikys ir didžiausias audras ar vėtras. Metalas taip pat išlaiko didžiules apkrovas. Jeigu apkrovos pasidaro per didelės, betonas lūžta ir griūva staiga, o metalas visada pirmiausia apie tai „praneš“ išlinkdamas – todėl visada pakaks laiko nelaimei išvengti. Gerai suprojektuotas, pastatytas ir prižiūrimas statinys iš metalo stovės taip pat ilgai kaip ir gelžbetoninis. Tačiau metalo konstrukcijų statinys kainuos pigiau. Jei konstrukcijos gaminamos toli nuo statybų vietos, metalo konstrukcijas daug paprasčiau ir pigiau transportuoti nei gelžbetonį, nes jos daug lengvesnės. Dėl mažesnio svorio metalo konstrukcijas yra lengviau montuoti, o statinį iš gelžbetonio tenka statyti ilgiau. Be to, lengvesniam pastatui užtenka paprastesnių, taigi ir pigesnių pamatų. Ir jis sunkiau pradės „sėsti“.

Ir dar. Metalo konstrukcijų pastatus daug lengviau remontuoti ir rekonstruoti. Galima lengvai išimti ir pakeisti bet kurią konstrukcijos detalę. O pamėgink tai padaryti su gelžbetonio konstrukcijų statiniu!

Visas pastatas – tiksliai suderintas rinkinys

„Borga“ turi savo gamyklą, kurioje visos statinio dalys pagaminamos tiksliai ir preciziškai kaip vienas didelis konstruktorius. Jas belieka atvežti į statybvietę ir surinkti. Montuojant nebus jokių problemų, nes visos skylės iškirstos tiksliai reikiamose vietose pagal brėžinius. Dėl to labai sutrumpėja surinkimo laikas, o tai savo ruožtu lemia mažesnius statybų kaštus.

Vieno didelio rinkinio komplektas turi ir kitą privalumą. Praėjus kuriam laikui ir pasikeitus verslo poreikiui arba prireikus didesnės erdvės, „Borga“ statinius visada bus galima lengvai padidinti, pakelti, pailginti. Nereikės nieko griauti, perstatinėti. Taigi bus gerokai sutaupyta išlaidų ir ateityje.

Pranoksta ir medines konstrukcijas

Metalas neturi porų, todėl jam niekada negrės medinių statinių bėdos. Ant plieno neatsiras pelėsių, kerpių ar dumblių, jis nepradės pūti. Vadinasi, niekada nebus problemų visa tai valyti, šalinti, impregnuoti. Lyginant su mediniais ir netgi gelžbetoniniais statiniais, korozijai atsparus metalas dėl šių savybių yra itin ilgaamžė statybinė medžiaga.
Statant gana didelio pločio angarus iš neklijuotų tašų, reikia daug brangios medienos, kadangi rėmus reikia montuoti tankiai. Be to, medinės santvaros užima daug pastato tūrio. O dideliais tarpatramiais montuojamų „Borga“ metalinių konstrukcijų gamybai reikia santykinai nedaug metalo, tačiau statinys išlieka tvirtas, pačios konstrukcijos apima tik mažą statinio tūrio dalį. Metalinis angaras visada atrodys daug lengvesnis, elegantiškesnis ir paprasčiausiai šiuolaikiškesnis.

Jeigu susidomėjote metaliniais žemės ūkio angarais ar kitais statiniais iš metalo konstrukcijų, kreipkitės: tel. +370 5 210 2051, el. p. info@borga.lt, www.borga.lt.

Straipsnį taip pat galite rasti laikraštyje „Ūkininko patarėjas“, Nr. 33 (3741), 2018 m.
Naujienos 2018-09-08

Sveikiname su Statybininkų diena!

Sveikiname savo kolegas, partnerius, bendradarbius ir visus kitus Borga draugus statybininkus su profesine švente – Statybininkų diena!

Naujienos 2018-06-01

Mums svarbus Jūsų asmens duomenų saugumas

Ar jau girdėjote apie BDAR? Tai – bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – naujas duomenų apsaugos įstatymas, kuris Europos Sąjungoje įsigaliojo nuo 2018 m. gegužės 25 d. Mums svarbu, kad Jūs jaustumėtės saugūs, pateikdami mums savo asmeninius duomenis, todėl esame atviri informuodami, kokius duomenis ir kodėl apie Jus kaupiame. Mūsų tikslas yra, kad Jūs, kaip Borga […]

Naujienos 2018-05-03

Pristatėme metalo konstrukcijų sprendimus verslui parodoje Resta 2018

2018 m. balandžio 25-28 d. dalyvavome 25-oje tarptautinėje statybų pramonės parodoje RESTA 2018, kur pristatėme Borga metalo konstrukcijų sprendimus verslui (pramonei, komercijai). RESTA 2018 – tai didžiausia Baltijos šalyse statybų tematikos paroda, kurioje pristatomi pažangiausi ir naujausi sprendimai statantiems, renovuojantiems ar remontuojantiems. Dalinamės akimirkomis iš parodos: Galerija

Naujienos 2018-04-03

Apsilankykite Borga stende parodoje RESTA 2018

2018 m. balandžio 25-28 d. dalyvausime 25-oje tarptautinėje statybų pramonės parodoje RESTA 2018. Kviečiame aplankyti mūsų stendą (L1.09, lauke), kur pristatysime Borga metalo konstrukcijų sprendimus verslui (pramonei, komercijai), ūkiui ar sportui, Borga plieno skardas stogui ar fasadui. RESTA 2018 – 2018 m. balandžio 25-28 d. Vilniuje vyksianti tarptautinė statybų paroda. Tai didžiausia Baltijos šalyse statybų […]

Naujienos 2018-03-27

Pristatėme plieno konstrukcijų sprendimus žemės ūkiui parodoje „Ką pasėsi 2018“

2018 m. kovo 22-24 d. dalyvavome 23-oje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2018“, kur pristatėme Borga metalo konstrukcijų sprendimus žemės ūkiui – sandėliavimui, technikai ar grūdams laikyti, gyvulininkystei, paukštininkystei, žuvivaisai ar miškininkystei. „Ką pasėsi… 2018“ parodoje šnekėjomės su ūkininkais ir kitais lankytojais, kuriuos daugiausiai domino fermų ir technikos ar grūdų saugyklų statyba. Išmani Borga statybos sistema, […]

Rodyti naujienų archyvą
  • Susisiekite su mumis!

    Atsakykite mums į kelis trumpus klausimus apie Jūsų būsimą pastatą, kad galėtume pateikti Jums komercinį pasiūlymą.

    Pildyti užklausą

Pagal užklausą "{{query}}" puslapis nerastas. Pabandykite ieškoti pagal kitą žodį ar frazę.
Prašome palaukti, ieškoma pagal "{{query}}" ...